Artırılmış Gerçeklik Uygulaması Geliştirme Sanal Gerçeklik Eğitim Yazılımı

Sanal Gerçeklik Eğitim Yazılımı

618
Sanal Gerçeklik Eğitim

SANAL GERÇEKLİK EĞİTİM

Sanal Gerçeklik ile eğitim, North Motion olarak dersler için yapılacak konu uygulamaları müfredata uygun bir şekilde yapılır, hazırlık aşamasında branş öğretmenler ile sürekli iletişim halinde olunarak ilerlenir. Gerekirse uygulama içinde belirlenen noktalarda 2. bir ses ile vurgulanmak istenen noktalar anlatılır.

Sanal Gerçeklik Eğitimi, bir çok konu ve derse göre rahatlıkla uyarlanabilir, her bir konu uygulama olarak geçmekte.

GÜNEŞ SİSTEMİ SANAL GERÇEKLİK UYGULAMASI

Sanal gerçeklik ortamında hazırlanan Güneş sistemi Nasa verilerine göre hazırlanır, gezegenler arasındaki mesafe, dönüş hızları gibi detaylar en gerçekçi şekilde uygulanır, talep doğrultusunda gezegenlerin atmosferik ve yer şekli bire bir gerçekçi olarak hazırlanır, öğrenciler gezegenleri yakından görmekle kalmaz, gezegenlerin yüzeyine inip yapılarını en yakından görebilirler.

ARTIRILMIŞ GERÇEKLİK EĞİTİM

Artırılmış gerçeklik gerçek dünyadaki çevrenin ve içindekilerin bilgisayar tarafından üretilen ses, görüntü, grafik ve GPS verileriyle zenginleştirilerek meydana getirilen canlı, doğrudan veya dolaylı fiziksel görünümüdür. Mobil uygulamalarda kullanılabilir olması sayesinde akıllı telefon veya tablet ile bulunduğunuz yerde çocuklarınızın tablet ve telefona olan düşkünlüğünü ders çalışmaya çevirebilirsiniz.

Artırılmış Gerçeklik teknolojisi sayesinde dersler dijital ortama aktarılarak anlık olarak dersin türüne göre uygulamalar ile pekiştirme imkanı sağlar, herhangi bir sorunun cevabını tablet veya telefonunuzu işlem yapılan defter veya testin üzerine tutarak, çözümü veya konunun açıklamasını anlık olarak görebilirler.

ARTIRILMIŞ GERÇEKLİK İLE PEKİŞTİRME

Örnek Video

SANAL GERÇEKLİK EĞİTİMDE KULLANIMI

SANAL GERÇEKLİK EĞİTİMİNİN ARTILARI

  • Materyal masraflarından kurtulabilirsiniz, materyallerin kırılması, bozulması, eskimesi gibi sorunlar ortadan kalkar

 

  • Sanal ortamlarda bir savaşın veya tarihi olayın gerçekleştiği zamana gidip içerisinde gezebilir ve gözlemleyebilirsiniz.

 

  • Yapılması maliyetli, zor veya tehlikeli olan bir çok deneyi defalarca sanal gerçeklik uygulamasını kullanarak gerçekleştirebilirsiniz.

 

  • Daha küçük yaştaki öğrenciler için onlara ağır gelebilecek konularda hazırlanan eğlenceli 360 derece animasyonlarla etkileşimli bir biçimde öğrenmeyi eğlenceli hale getirebilirsiniz.

 

  • Neredeyse her yaştan öğrenciye hitap eden her konuyla ilgili sanal gerçeklik teknolojisini kullanarak öğrenmeyi artırabilirsiniz.

 

  • Sanal Gerçeklik eğitim sistemi sadece okulda kullanılmak zorunda değil, evde çocuğunuza sanal gerçeklik eğitim uygulamaları ile sizde yardımcı olabilirsiniz, çocuğunuz eğlenceli uygulamalar ile öğrenme sürecini oyun ile birleştirebilirsiniz.