Önceki yazımızda uzaktan eğitim için sanal gerçeklik araçları tanıtmaya başlamıştık. Listeyi devam ettirerek sizlere 5 yeni sanal gerçeklik aracı sunuyoruz:

Rumii

Hem sanal gerçeklik başlıklarıyla hem de masaüstünde kullanılabilir olan Rumii ile sanal sınıfta öğrencilerinizle bir araya gelebilir ve onlara işbirlikçi öğrenme ortamı sunabilirsiniz.

Spatial

Spatial, gerçek fiziksel çevrenizdeki alanı paylaşarak artırılmış bir ortam haline dönüştürmenizi sağlar. Bu uygulama ile uzak kullanıcılar, aynı odadaymış gibi işbirliği yapabilir, birbirlerini arayabilir, beyin fırtınası yapabilir ve içerik paylaşabilir.

vSpatial

vSpatial, öğretmenleri bilgisayar uygulamalarına ve öğrencilerine bağlar. vSpatial sayesinde sanal bir ortamda öğrencilerle birden fazla uygulamada aynı anda çalışma imkanınız var. Bu anlamda sanal gerçekliğin gerçekten iyi bir şekilde kullanılmış örneklerinden biridir. Basit ve sorunsuz bir şekilde sesli görüşme, sezgisel kontroller ve kristal netliğinde mekansal ses ile çalışabilirsiniz.

Dream

Bir ekranın bağlı kalarak işbirliği yapmak zordur çünkü sınırlanırsınız. Öğrencilerinizle gerçek hayatta olduğu gibi kısıtlama olmadan çalışmak için Dream’i kullanabilirsiniz. Bu uygulama, garip ışınlanma mekaniği ile uğraşmadan, karmaşık arayüzlerle savaşmadan işbirliği yapmanın basit yollarından biri olarak karşımıza çıkıyor.

Bir sonraki yazımızda tasarım, ürün oluşturuma ve yaratıcılık üzerine çalışabileceğiniz sanal gerçeklik araçlarını tanıtacağız.

“Uzaktan eğitim için sanal gerçeklik araçları” serimizi takip edin.